Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Підволочиськ. Запобігаючи ризикам нелегальної трудової міграції

У Підволочиському управлінні Тернопільської філії Тернопільського обласного центру зайнятості відбувся 4-й семінар з циклу: «Ризики нелегальної трудової міграції».

Безробітні дізналися про форми торгівлі людьми, методи вербування та експлуатації людей, небезпечні випадки працевлаштування за кордоном та реалії, з якими стикаються трудові мігранти; ознайомилися з основними засадами правової захищеності мігрантів, з діяльністю консульських установ, міжнародних організацій; отримали номери телефонів гарячих ліній, на які можна телефонувати у разі потреби.

«Ми самі відповідаємо за своє життя. Тому перед тим, як зробити вирішальний крок, потрібно зважити усі «за» і «проти». Хоч нині жити в Україні складно, проте нелегальне перебування за кордоном чи робота поза законом – не вирішення проблеми. Поки ми живемо у рідному краї, у нас є вибір. Не проміняймо його на рабство!» - зауважила провідний фахівець з питань зайнятості Підволочиського управління Тернопільської філії Тернопільського ОЦЗ Людмила Васькевич.

По допомогу у разі, коли людина потрапила у тенета торгівців людьми, можна звернутися:

- в українські посольства і консульства. Вони допоможуть отримати документи, що дадуть підтвердження твого громадянства і допоможуть перетнути кордон;

- в центри допомоги жертвам торгівлі людьми. Вони можуть надати безпечний притулок, матеріальну, медичну, правову допомогу; допоможуть із перекладачем; можуть допомогти почати судове переслідування кривдників; можуть допомогти зв’язатися з посольством/консульством і повернутися додому;

- у будь-яку церкву, монастир, релігійну організацію.

- у поліцію. Жертв часто лякають поліцією, але насправді у всіх європейських країнах поліція допомагає і захищає жертв торгівлі жінками.