ПІДВОЛОЧИСЬКА ГРОМАДА

Підволочиська територіальна громада створена 15 липня 2015 р. До її складу входять Підволочиськ – селище міського типу (адміністративний центр громади) та 23 населені пункти (16 колишніх сільських рад). Площа громади та кількість не зазнають змін після закінчення адміністративно-територіальної реформи в Україні у 2020 р.

Підволочиська територіальна громада розташована у Тернопільській області, у її східній частині, на межі із Хмельницькою областю. Громада має вигідне логістичне розташування, знаходиться на європейській трасі E50 (Махачкала-Брест, Франція), дорозі національного значення M12 (Кропивницький-Львів-Стрий), поблизу двох обласних центрів (Тернопіль 39 км, Хмельницький 72 км).

        У громаді до активної фази бойових дій  проживало  18461 жителів, у тому числі в Підволочиську 7633 жителів. Частка міського населення становила 41,3 %.

         Через нашу територіальну громаду проходить залізничне сполучення Львівської залізниці, наявна залізнична станція смт Підволочиськ. Основним автомобільним сполученням є автомобільний шлях -  Хмельницький-Тернопіль.

Протяжність доріг місцевого значення 117,8 км, з них 77,8 км з асфальтним і кам’яним покриттям. 

Підволочиська громада є  учасником  Програми DOBRE, яка реалізовується в Україні за підтримки Агентства Міжнародного Розвитку США (USAID).