26 квітня 2026 року людство відзначає трагічну дату — сорокові роковини аварії на Чорнобильській АЕС


У Підволочиську, на Меморіалі Слави біля пам’ятника ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС, відбулася година скорботи та вшанування, приурочена до Міжнародного дня пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф.
Панахиду за тими, хто загинув під час ліквідації аварії на ЧАЕС та від її наслідків, звершили всечесні отці.
Усі присутні на цьому скорботному заході схилили голови в глибокій подяці перед ліквідаторами страшної катастрофи — як перед тими, хто ще живе поруч із нами, так і перед пам’яттю тих, кого вже немає серед живих
26 квітня, сорок років тому, нещадний вогонь Чорнобиля опалив землю і душі мільйонів людей. Аварія на ЧАЕС стала найбільшою техногенною катастрофою за історію ядерної енергетики. Це не лише дата в календарі, а й глибока рана в нашій історії і водночас приклад безпрецедентної мужності, самопожертви та відповідальності нашого народу.
Уже 40 років поспіль ми висловлюємо щирі слова вдячності та засвідчуємо свою шану за героїзм тим, хто брав участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС: пожежникам, експлуатаційному персоналу станції, будівельникам, ученим, медикам, простим людям... Усі вони героїчно ступивши назустріч неприборканому смертоносному лиху, поклали своє життя і здоров’я, щоб врятувати не лише Україну, а й увесь світ.
Щиро віримо, що людство більше ніколи не спіткає така страшна біда, як Чорнобиль!
Вічна слава і шана тим, хто з нами!
Вічна пам'ять тим, хто відійшов у Вічність!

