Фото без опису

Фото без опису

Методи боротьби із борщівником Сосновського !

Борщівник Сосновського – багаторічна рослина, яка сягає 2-3 метрів заввишки, має товсте порожнисте стебло та великі листки. Ця рослина, завдяки потужній наземній масі, витісняє інших представників флори і не дає їм розвиватися, повністю займає свій ареал зростання. Також завдає шкоди здоров’ю людей - сік борщівника потрапивши на шкіру людини викликає серйозні опіки. Борщівник Сосновського - це небезпечний бур’ян, до якого необхідно вживати заходи, щоб запобігти його поширенню.

 Спеціалісти Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області рекомендують проводити такі заходи по знищенню борщівника Сосновського:

  1. Агротехнічний та механічний методи боротьби:
  • Оранка декілька разів за вегетаційний період (через кожні 3-4 тижні, починаючи з моменту відростання борщівника) продовж від 2-3 до 5-7 років.
  • Підрізування коренів на глибині 5-10 см. Індивідуальний спосіб з використанням ручної лопати - рано на весні потрібно зрізати (зрубати) точку росту борщівника нижче кореневої шийки. Якщо зрубати вище - на корені залишаться сплячі бруньки, які підуть у ріст. Дрібні однорічні сходи борщівника легко знищити прополюванням.
  • Скошування до періоду цвітіння борщівника Сосновського.

Необхідно пам’ятати - скошування буде ефективним за умови, якщо його виконати перед цвітінням борщівника і повторно  - не пізніше як через 3–4 тижні після першого скошування. Тільки тоді гарантовано знищення всіх генеративних пагонів, що мають суцвіття. Якщо ж упустили момент і рослина зацвіла то таку скошену рослину не можна залишати на місці покосу , а необхідно зібрати і спалити у спеціально відведених місцях.

Систематичне скошування забезпечує позитивний ефект, тому що в період ослабленого скошуванням борщівника відбувається відновлення біологічного різноманіття рослинного угруповання.

Механічні методи боротьби з борщівник Сосновського досить ефективні, але вимагають дотримання заходів безпеки. Необхідно використовувати засоби індивідуального захисту, для недопущення попадання соку рослини на шкіру людини.

  1. Хімічний метод боротьби:

Обробка гербіцидами гліфосатної групи (використання препаратів на основі ізопропіламінної солі гліфосату, калійної солі гліфосату). Першу обробку слід проводити навесні, коли висота рослин не перевищує 50 см, що дозволяє безпечно проникнути в центр його заростей, з повторною обробкою після відростання рослин.

Проти борщівника Сосновського необхідно  використовувати препарати, що є зареєстровані у "Переліку пестицидів дозволених до використання в Україні", які можна придбати у торговій мережі спеціалізованих магазинів. При роботах з пестицидами і агрохімікатами необхідно дотримуватися техніки безпеки і використовувати індивідуальні засоби захисту.

Правильне застосування методів боротьби із борщівником Сосновського – запорука  скорочення  площ поширення та розповсюдження, а в майбутньому - повністю його знищення на площах де він був.