Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

 

«Причаститися спомином-словом, щоб не згасло ім’я поета» - літературне дійство, приурочене годині вшанування Дмитра Павличка, зібрало 23 травня у мистецькій вітальні нашого закладу шанувальників творчості великого поета. «Два кольори мої, два кольори - під звуки цієї пісні у виконанні неперевершеної Квітки Цісик розпочали мистецьку імпрезу.

Організатор заходу, знана у нашому краї педагог та письменниця Жанна Юзва дуже талановито та натхненно підводила «місточки» до виступів поважних гостей.

Олег Смоляк, доктор мистецтвознавства, професор ТНПУ ім В.Гнатюка, член Національної спілки композиторів України, поділився своїми думками про постать Димитра Павличка як громадського діяча, поета, який у нелегкий радянський період зумів у своїй творчості передати свою безмежну любов до України.

Ганна Гайворонська, поетеса, очільниця Луганської обласної організації Національної спілки письменників України, яка із початком війни проживає у Тернополі, поділилась спогадами про знайомство із поетом та перебування Дмитра Павличка на Луганщині.

Оксана Каторож, вчителька укрїнської мови Лозівсько ЗОШ у своїй розповіді поринула у період перебування Дмитра Павличка у с.Лозівка та поетичні спогади поета про відкриття у селі пам’ятника Тарасу Шевченку.

Поетеса Марія Назар розкрила присутнім постать Дмитра Павличка, як палкого ініціатора становлення незалежної України, одного із засновників Демократичної партії України і Народного Руху України.

Галина Цьвікла поділилась маловідомими фактами про багатогранні таланти родини Павличків та пошанування творчості поета за межами України.

Багато цікавого про родину дружини Дмитра Павличка, яка походить із села Гущанки, розповіла сусідка та товаришка сімї Ольга Блажко. Свої позитивні враження про зустріч та творчість Дмитра Павличка висловила журналіст, письменниця Валентина Семеняк.

Юні театрали подарували присутнім незабутні поезії Дмитра Павличка. Мистецькими дарунками від наших вихованців була пісня «Лелеченьки» та хореографічна композиція «Под облачком". Із особливою зацікавленістю слухали гостей заходу старшокласники Підволочиської гімназії імені Івана Франка. Їх захопила розповідь Жанни Юзви про листування її учнів із Дмитром Павличком.

На одному диханні промайнули майже три години зустрічі.

На завершення – спільне виконання невмирущих «Два кольори».

Сподіваємось, гідно вшанували пам’ять Дмитра Павличка – видатного українського поета, перекладача, літературного критика, публіциста, шістдесятника, активного громадсько-політичного діяча і мислителя світового масштабу, значення якого для розвитку української культури невмируще.

Читаймо поезії Дмитра Павличка, співаймо його пісень, учімося у нього щиро і палко любити Україну!

Текст Школярик Підволочиський