Фото без опису

Посадовці в простої та відпустці без збереження зарплатні на період воєнного стану можуть працювати на інших роботах без порушення вимог суміщення та сумісництва

 

Після початку повномасштабної війни багато публічних службовців, місце роботи яких залишилося на окупованих територіях, втратили можливість працювати попри те, що вони досі на своїх посадах. Хоча держава підтримує внутрішньо переміщених осіб, такі державні службовці чи працівники місцевої влади залишаються без можливості знайти заробіток, не порушуючи водночас антикорупційні вимоги.

Після внесення змін до Закону України «Про запобігання корупції» щодо особливостей застосування законодавства у сфері запобігання корупції в умовах воєнного стану Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) підготувало роз’яснення про сумісництво та суміщення. 

 

Що змінилося?

Тепер публічні особи (визначені у п.п. 4.1 п. 4 Роз’яснень НАЗК) можуть займатися іншою оплачуваною діяльністю за умови, що вони:

  • у відпустці без збереження заробітної плати;
  • у простої.

Ви можете починати працювати на іншій роботі вже з першого дня відпустки без збереження заробітної плати чи першого дня простою.

 

Зверніть увагу, що посадовцям у відпустці та простої дозволяється отримувати дохід лише від:

  • юридичних осіб приватного права або фізичних осіб — підприємців, стосовно яких відповідні державні службовці та посадові особи місцевого самоврядування протягом останнього року не здійснювали повноваження з контролю, нагляду або підготовки чи прийняття відповідних рішень щодо діяльності цих юридичних осіб або фізичних осіб — підприємців (п.п. 4.4 п. 4 Роз’яснень).

 

Тобто, якщо ви у простої чи у відпустці за власний рахунок займати посади в органах державної влади або органах місцевого самоврядування ви не можете. 

 

Важливо: після повернення до роботи на публічній службі протягом 15 робочих днів із дня припинення простою або закінчення відпустки посадовець має звільнитися з цієї роботи.

 

На кого ці зміни не поширюються?

Передбачені антикорупційним законодавством обмеження продовжують поширюватися на високопосадовців. А саме:

  • державних службовців категорії «А»;
  • посадових осіб місцевого самоврядування, посади яких віднесені до першої — третьої категорій;
  • усіх інших осіб, визначених у п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону № 1700–VII.

 

 

Головне управління
Пенсійного фонду України
в Тернопільській області

 

 

14.12.2022