Фото без опису

Кошти, доступ до яких ви отримуєте за допомогою банківської картки, зберігаються на рахунку в банку. І навіть коли грошей на рахунку вже немає чи термін дії картки сплив, рахунок продовжує існувати. До того ж за його обслуговування банк на законних підставах може нараховувати плату, яка автоматично списується з картки за наявності грошей на рахунку або ж обліковується як борг перед банком. Однак нерідко така заборгованість стає для клієнта неприємним сюрпризом.

Як правильно припинити користуватися послугами банку –  роз’яснення від юристів з надання правової допомоги.

Зазвичай всі умови обслуговування рахунку прописані в договорі. Зокрема, плату за обслуговування рахунку можуть встановити, відповідно до умов договору, у таких випадках:

  • на рахунку зберігається менше встановленої суми (або ви зняли всі кошти);
  • витрати менші певної суми на місяць (або ви перестали користуватися карткою);
  • закінчився пільговий термін обслуговування.

Якщо банк нараховуватиме плату за обслуговування рахунку, внаслідок чого виникне заборгованість, виплачувати її, найімовірніше, доведеться з відсотками. Причому для дебетової картки відсотки можуть бути навіть вищими, ніж для кредитної. А якщо про борг стане відомо через кілька років, сума може виявитися чималою.

На розмір витрат за обслуговування рахунку також можуть вплинути додаткові послуги. Наприклад, плата за СМС-інформування, відкладені комісії за будь-які послуги тощо. Щоб уникнути всіх цих витрат, необхідно закрити рахунок.

Як правильно закрити рахунок

Якщо ви хочете припинити користуватися послугами банку, рекомендуємо діяти за таким алгоритмом:

  • вимкніть всі платні послуги, це допоможе уникнути зайвих витрат до моменту закриття рахунку, що займає певний час;
  • якщо є заборгованість за рахунком, погасіть її;
  • подайте в банк заяву про закриття рахунку. В деяких банках про своє рішення закрити рахунок можна повідомити онлайн, а до інших потрібно прийти у відділення, де ви відкривали рахунок, разом із документами про відкриття рахунку. Це питання краще уточнити заздалегідь. Якщо ви звертаєтесь у відділення банку, а термін дії вашої картки ще не закінчився, здайте її в банк, щоб до вас не було ніяких претензій у майбутньому, адже формально це власність фінансової установи;
  • почекайте певний час, протягом якого банк за договором повинен закрити рахунок. Цей час потрібен організації, щоб перевірити, чи не прийдуть відкладені комісії, наприклад, за користування банкоматом іншого банку. Якщо борги з’явилися, їх також доведеться сплатити.

Коли рахунок закриють, візьміть в банку довідку, в якій вказано, що заклад не має до вас фінансових претензій. Документ знадобиться, якщо через якісь помилки борги раптово почнуть виникати вже після закриття рахунку.

Що робити, якщо до рахунку прив’язано декілька карт

У випадку, якщо до одного рахунку прив’язано кілька карток, а ви хочете припинити користуватися лише однією з них, рахунок закривати не потрібно. Однак радимо заблокувати картку, якою більше не користуєтесь. Так ви уникнете ризику шахрайства і зможете запобігти доступу до вашого рахунку.

Наостанок ще раз нагадаємо: завершення терміну дії картки не означає автоматичного закриття рахунку. Щоб уникнути непорозумінь з банком та неприємних сюрпризів у формі заборгованості, прочитайте уважно договір, який ви підписували, коли отримували картку, – там зазначена вся важлива інформація про ваші права та обов’язки, зокрема й щодо обслуговування рахунку.