Фото без опису

На Тернопільщині діють 54 об’єднані територіальні громади, в тому числі 3 на Підволочищині. З кожною із них місцеві підрозділи служби зайнятості області уклали угоди про співпрацю, де, зокрема, передбачено одну з ефективних форм сприяння зайнятості безробітних - організацію громадських робіт.

Такі роботи мають суспільно-корисну спрямованість та відповідають потребам певної громади, проводяться виключно на спеціально створених для цього тимчасових робочих місцях та фінансуються за кошти місцевих бюджетів, роботодавців, для яких роботи виконуються, та кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, включаючи виплату як основної, так і додаткової зарплати.

Види цих робіт визначаються місцевими громадами та можуть бути організовані для всіх бажаючих, але в першу чергу - для безробітних.

Громадські роботи вигідні для громад, оскільки:

  • дають можливість виконати необхідні роботи: навести лад у населених пунктах, здійснити ремонт об'єктів соціальної сфери, упорядкувати цвинтарі, меморіали, зони відпочинку, а також супровід людей з інвалідністю, догляд за громадянами в закладах соціальної сфери, екологічний захист довкілля, надання допомоги учасникам АТО та сім’ям загиблих військових тощо;
  • забезпечують тимчасову зайнятість місцевих мешканців,
  • економлять кошти ОТГ,
  • зростає рівень доходів населення,
  • пом'якшити або попередити соціальну напругу, наслідки безробіття для жителів ОТГ;
  • забезпечують соціальний розвиток громади.

Громадські роботи вигідні для роботодавців, адже:

  • є можливість залучити тимчасових працівників, не відволікаючи основний штат від роботи,
  • оцінити їх професійні здібності та якості і при появі вакансій обрати претендентів з числа безробітних, які працювали на громадських роботах,
  • реальна економія коштів.

Громадські роботи вигідні для безробітних, оскільки:

- це джерело доходу у час пошуку роботи,

- підтримують мотивацію до праці,

- дозволяють уникнути психологічного стресу, соціальної деградації та дискваліфікації, відчути себе працездатними, повноцінними членами соціуму;

- відновити трудові та професійні навички

- на учасника робіт поширюються соціальні гарантії,

- зберігається право на виплату допомоги по безробіттю,

- період участі у таких роботах зараховується до страхового стажу,

- це реальний шанс у подальшому отримати постійне місце праці.

Після участі у громадських роботах більше третини безробітних працевлаштовуються на постійні місця праці!

В середньому щороку між службою зайнятості Тернопільщини та органами місцевого самоврядування і роботодавцями укладається майже 300 договорів на організацію громадських робіт на понад 30 видів робіт.

Так, у 2020 році до громадських робіт було залучено 311 осіб зокрема на Підволочищині - 3 особи. З них 3 учасники АТО (ООС). На проведення цих робіт було витрачено 317,3 тис. грн Фонду та 760 тис. грн коштів місцевих бюджетів.

До слова, станом на 27.01.2021, на 2021 рік (за оперативними даними) в обласній службі зайнятості передбачено 1 млн 342,6 тис. грн та 961,2 тис. грн - в місцевих бюджетах.

Для організації громадських робіт в об’єднаних територіальних громадах Підволочищини - зверніться до Підволочиської районної філії Тернопільського обласного центру зайнятості вул. Зелена, 4 “в”, смт. Підволочиськ, Тернопільська обл., 47800, тел./факс: (03543) 2-11-43, Е-mall: pidvo_tr@dcz.gov.ua.

Запрошуємо до співпраці!