Фото без опису

 

Продавці, кухарі, водії, вчителі - молоді фахівці з Тернопільщини готові реалізовувати свій фаховий потенціал!

 

Служба зайнятості Тернопільщини активно сприяє молодим жителям краю у тому, аби вони знайшли себе на ринку праці: свідомо та виважено обрали професію, здобули її, знайшли місця праці, реалізували свій фаховий потенціал.

З початку 2024 року через службу зайнятості області з числа молоді до 35 років:

- 2,4 тис. осіб (28% від загальної кількості) шукали роботу,

- 1157 вдалося працевлаштувати

- 119 – проходили професійне навчання

- 66 молодих краян було залучено до громадських та інших робіт тимчасового характеру.

197 молодих жителів краю отримали гранти чи мікрогранти на відкриття або розвиток власної справи, з них 9 учасників бойових дій та членів їх сімей. Це дасть можливість створити 422 нових робочих місця. Вони реалізовують бізнеси в роздрібній торгівлі; у сферах краси, освіти, громадського харчування, виробництва кондитерських та хлібобулочних виробів, текстильної промисловості, займаються стоматологічною практикою.

Зараз 540 безробітних з числа молоді продовжують пошук роботи через обласну службу зайнятості, з них 74 випускника ВНЗ і 34 - професійно-технічних закладів освіти. 36 - УБД, з інвалідністю, 145 - ВПО. 8 безробітних до 35 років зараз проходять профнавчання

Більшість з них мають професії: продавець, стрілець, кухар, водій, вчитель. Також шукають роботу медсестри, мерчендайзери, інженери, юристи, психологи, мікробіолог, стоматолог, актор, радіотелефоніст, оператор наземних засобів керування безпілотним літальним апаратом, навідник (кулеметник) бронетранспортера, склодув, гірник, тракторист та ін.

До слова, роботодавці, які працевлаштовують краян з числа молоді, можуть отримати компенсації:

50% мінімальної зарплати, якщо працевлаштують безробітних:

- віком до 25 років, зі страховим стажем менше року,

- віком до 35 років, якщо приймає його на перше робоче місце

 та звільнених зі строкової служби - на перше робоче місце;

100% фактично сплаченого ЄСВ, якщо працевлаштують безробітних на нові робочі місця (незалежно від віку);

до 106,5 тис. грн, отримає роботодавець, якщо облаштує робоче місце для людини з інвалідністю І групи та 76 тис. грн – для працівника ІІ групи інвалідності (незалежно від віку).

Молоді люди з числа ВПО, УБД, які не зареєстровані у службі зайнятості як безробітні, можуть отримати ваучер на оплату навчання за однією із 124 професій.

За детальнішою інформацією зверніться у місцевий підрозділ Тернопільського обласного центру зайнятості, в Telegram: @DCZ19_Ternopil (https://t.me/DCZ19_Ternopil) або за тел. «гарячої лінії» - 0635765756.

 

Зауважимо, що подати або знайти вакансію можна через:

Єдиний портал вакансій (https://jobportal.dcz.gov.ua/)

Національний Кадровий Резерв (https://ukrnkr.in.ua/)

Пропонуєте роботу? Подайте вакансію, скориставшись Електронним помічником Роботодавця: http://surl.li/gmclv, а також через особистий кабінет роботодавця: https://www.dcz.gov.ua/cabinet (можна зайти через чат-бот @DCZWorkNowBbot), вона одразу буде опублікована і рекрутери почнуть підбір кандидатів.

Шукаєте роботу? Заповніть анкету-резюме:( http://surl.li/byovs )