Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

 

🔸«Сімейний патронат допомагає дітям, чиї батьки протягом певного часу не можуть ними опікуватися. До цього можуть призвести різні життєві обставини: коли через недбалість чи жорстоке поводження дитина опиняється у небезпеці, батьки хворіють або померли, і за нею немає кому доглянути» - розказує Уляна Карпець.

🔸Зважаючи на повномасштабну війну, послуга патронату над дитиною в Україні на сьогодні набула ще більшої актуальності.

 

✔️5 громад Тернопільської області візьмуть участь у новому, загальнонаціональному проєкті «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату».

🔺До липня 2025 року громади-учасниці отримуватимуть матеріальну, інформаційну та консультаційну підтримку.

🔺Експерти та експертки проєкту проводитимуть навчання для підвищення компетентності фахівців з соціальної роботи, спеціалістів служб у справах дітей, психологів тощо.

🔺Громадам допомагатимуть організовувати заходи з популяризації патронату.

Участь у презентації проєкту взяв заступник начальника Тернопільської ОВА Віктор Устенко.

«Патронат – це соціальна послуга, завдяки якій дітей влаштовують не до закладів, а в сім’ї вихователів. Це надзвичайно важливо, адже дівчинка чи хлопчик залишається у своїй громаді, може ходити до своєї школи чи садка, зберігає контакти з родичами. У Тернопільській області працюють 6 патронатних сімей, проте завдяки новому проєкту їх кількість має збільшитися», - зазначив Віктор Устенко.

☝🏽Загалом у проєкті візьмуть участь 184 громади з 21 області України.

із матеріалів: Тернопільська обласна державна адміністрація