Фото без опису

Оновлені роз’яснення щодо правового статусу викривача

 

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) підготувало оновлені роз’яснення щодо правового статусу викривача. В них систематизовано ключові питання, які можуть виникнути у тих, хто викрив чи має намір викрити корупцію, а також в уповноважених осіб, які реалізують свої повноваження у сфері захисту викривачів.

А саме ви дізнаєтесь про:

  • міжнародний та національний підхід до визначення терміну і статусу викривача;
  • правові підстави для набуття особою статусу викривача;
  • способи та шляхи здійснення викривачем повідомлення про корупційний злочин;
  • права та гарантії захисту викривача, який повідомив компетентні органи про корупцію.

Звертаємо увагу, що роз’яснення Національного агентства з питань запобігання корупції від 23 червня 2020 року №5 «Щодо правового статусу», роз’яснення Національного агентства з питань запобігання корупції від 26 жовтня 2020 року №10 «Щодо правового статусу викривача у кримінальному провадженні та Національного агентства з питань запобігання корупції від 09 грудня 2020 року №11 «Щодо правового статусу викривача у провадженні про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією».

Оновлено й інформацію щодо особливостей правового статусу викривача у справі про адміністративне правопорушення та у кримінальному провадженні.

Варто зазначити, що в Україні ключову роль в розбудові інституту викривання відіграє НАЗК як орган, що формує та реалізує державну антикорупційну політику в цій сфері.

Для забезпечення однакового підходу до застосування положень національного законодавства, що регулює інститут викривання в Україні, Національне агентство підготувало оновлені роз’яснення, з якими можна ознайомитись за посиланням:

https://wiki.nazk.gov.ua/category/vykryvachi-koruptsiyi/status_vykruvacha/

 

 

Головне управління

Пенсійного фонду України

в Тернопільській області

 

 

09.08.2023