Фото без опису

Тернопільський обласний центр

фізичного здоров'я населення “”Спорт для всіх”

Фізична активність допомагає знизити рівень цукру в крові при діабеті


У боротьбі з діабетом і інсулінорезистентністю фізична активність відіграє не меншу роль, ніж спеціальна дієта. Розповідаємо, які види тренувань можуть допомогти знизити рівень цукру в крові, поліпшити сон і зняти стрес.
Ці вправи підходять практично всім, в тому числі людям без особливої фізичної підготовки. А діабетикам вони просто необхідні. Експерти назвали найкращі види фізичної активності, які допоможуть боротися з діабетом.

Ходьба
Це – найпростіший, але досить ефективний вид фізичної активності. Швидка прогулянка тривалістю від 30 хвилин до години 3 або 4 рази на тиждень допомагає знизити рівень цукру в крові і артеріальний тиск, додати енергії, поліпшити сон і зняти стрес.

Танці
Любите танцювати? Чудово! Просто рухайтеся під улюблену музику протягом 25 хвилин 3 рази на тиждень – так ви допоможете серцю і легеням, нормалізуєте цукор і спалите калорії. Для цього навіть не потрібен партнер.

Плавання
Плавання – ідеальний вид аеробного навантаження. Воно дозволяє одночасно опрацьовувати м’язи верхньої і нижньої частин тіла, не навантажуючи при цьому суглоби. Плавання також корисне для серця, ефективно знижує рівень холестерину і, зрозуміло, допомагає спалити зайві калорії.

Велосипед
Велосипед – чудовий помічник у боротьбі з діабетом. Незалежно від того, використовуєте ви велотренажер або катаєтеся по околицях, 30 хвилин на день 3-5 разів на тиждень допомагають підвищити частоту серцевих скорочень, знизити цукор в крові і схуднути, не пошкодивши при цьому коліна й інші суглоби.

Підйом і спуск по сходах
Це – простий і здоровий спосіб спалити калорії і змусити серце і легені працювати ефективніше, особливо якщо у вас діабет 2-го типу. Підйом і спуск по сходах протягом 3 хвилин приблизно через годину або дві після їжі допомагає знизити цукор в крові.

Силовий тренінг
Навіть легкі силові навантаження допомагають нормалізувати рівень цукру в крові, зміцнити м’язи і кістки. Для цього не обов’язково ходити в спортзал – ви можете виконувати силові вправи вдома. Підйом пляшок з водою, віджимання, присідання, випади чудово впораються із завданням.

Садівництво
Якщо ідея традиційних вправ не для вас – не переживайте. Цей вид фізичної активності прискорює кровообіг, зміцнює м’язи і кістки та ефективно знижує рівень стресу.

Йога
Заняття йогою зроблять вас сильнішими і гнучкішими, допоможуть утримувати рівновагу і наростити м’язи. Рухи, пози і зосередження на диханні сприяють зниженню стресу і нормалізації рівня цукру в крові.

За матеріалами інтернету