Фото без опису

Документом, що підтверджує громадянство та визначає приналежність особи до держави, є паспорт. В Україні такими документами є внутрішній паспорт громадянина України – ID-картка або книжечка зразка 1994 року. В умовах війни громадяни України нерідко втрачають ці документи. Тому Державна міграційна служба України підготувала покрокову інструкцію щодо дій особи, яка втратила документи, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України.

Куди звернутися для відновлення втраченого паспорта громадянина України?

Якщо ці важливі документи або ж один з них було втрачено, особі потрібно невідкладно звернутися із заявою про втрату документа до поліції та отримати від поліцейських витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань. Надалі, для оформлення нового документа, особі необхідно особисто прийти до однієї з трьох установ:

– у підрозділ ДМС України;

– у центр надання адміністративних послуг (ЦНАП);

– у центр обслуговування громадян «Паспортний сервіс».

Важливо: оформити новий паспортний документ можна за місцем звернення особи, але у тих населених пунктах, які знаходяться на підконтрольних Україні територіях, де безпекова ситуація є контрольованою.

Основні документи, які необхідно подати для отримання послуги

Для оформлення паспорта громадянина України у формі ID-картки замість втраченого або викраденого особа (далі також – заявник) подає наступні документи:

– заява про втрату паспорта;

– витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань (у разі викрадення паспорта);

– документ, що підтверджує сплату адміністративного збору, або оригінал документа про звільнення від його сплати;

– довідка органу реєстрації встановленого зразка про місце проживання (за наявності).

Крім того, для відновлення паспорта можуть знадобитися додаткові документи (також за наявності):

– довідка про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків або повідомлення про відмову від його прийняття (для осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття зазначеного номера);

– якщо є неповнолітні діти – свідоцтва про їх народження;

– свідоцтво про шлюб або про розірвання шлюбу (за наявності);

– довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи – для внутрішньо переміщених осіб;

– для особи, яка не може пересуватися самостійно у зв’язку з тривалим розладом здоров’я – одна фотокартка розміром 10 х 15 сантиметрів для внесення відцифрованого образу обличчя особи шляхом сканування із застосуванням засобів Реєстру;

– для бездомних осіб – посвідчення про взяття на облік бездомних осіб;

– для осіб, яких не було встановлено за результатами проведення процедури встановлення особи – рішення суду про встановлення особи.

З повним переліком документів, які можуть знадобитися для оформлення паспорта громадянина України у формі ID-картки замість втраченого або викраденого, радимо ознайомитися на офіційному веб-сайті ДМС України dmsu.gov.ua