Фото без опису

 

Соціальна послуга  «догляд  вдома», хто на неї має право,  та що вона передбачає,  інформують фахівці з правової допомоги.

Час від часу одинокі особи та навіть ті, які мають родичів та дітей стають заручниками ситуації, коли не мають змоги доглянути за собою, банально сходити до найближчого магазину за продуктами та до аптеки за необхідними ліками.

Добре, коли поруч проживають сусідами, у яких можна попросити про допомогу у господарстві, придбати необхідні товари, оплатити комунальні рахунки. А що робити коли їх немає, або соромно попрохати?

Отже, з чого складається послуга «Догляд вдома» або допомоги у самообслуговуванні включає:

 • дотримання особистої гігієни, рухового режиму, годування;
 •  у пересуванні в побутових умовах, у веденні домашнього господарства (закупівля продуктів харчування, ліків та інших товарів, приготування їжі, прання, прибирання житла, оплата комунальних платежів, дрібний ремонт одягу);
 • в організації взаємодії з іншими фахівцями та службами (виклик лікаря, комунальних служб, транспортних служб тощо);
 • навчання навичкам самообслуговування; допомога у забезпеченні технічними засобами реабілітації, навчання навичкам користування ними; психологічна підтримка;
 • надання інформації з питань соціального захисту населення; допомога в отриманні безоплатної правової допомоги; допомога в оформленні документів.

Для отримання вищезазначеної допомоги сама особа або її законний представник має звернутись до територіального центру соціального обслуговування із заявою (зазначеного зразка).

Проте, якщо вам відомо про особу, яка потребує зазначений догляд, ви вправі повідомити органи місцевого самоврядування для їх реагування та спрямування працівників територіального центру соціального обслуговування на перевірку отриманої інформації та надання необхідної допомоги громадянину(ці).

Які документи потрібно додати до заяви:

 • документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осібплатників податків
 • письмова заява громадянина (відповідного зразка)
 • оригінал та копія довідки про встановлення групи інвалідності
 • копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (для внутрішньо переміщених осіб)
 • довідка з місця проживання про склад сім’ї та реєстрацію (за необхідністю)
 • документ, що посвідчує особу (паспорт)

Уточнення! Пакет документів може змінюватись.

Хто має право отримувати зазначену послугу?

На отримання послуги у відділенні соціальної допомоги вдома мають право:

 • громадяни похилого віку,
 • особи з інвалідністю (які досягли 18річного віку), крім осіб з інвалідністю унаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, які отримують соціальну допомогу та постійний сторонній догляд, побутове та спеціальне медичне обслуговування;
 • хворі (з числа осіб працездатного віку на період, до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці). 

Соціальна послуга догляд вдома надається:

1. За рахунок бюджетних коштів:

а) незалежно від доходу отримувача соціальних послуг – особам з інвалідністю І групи;

б) отримувачам соціальних послуг, середньомісячний сукупний дохід яких становить менше двох прожиткових мінімумів для відповідної категорії осіб.

2. З установленням диференційованої плати надаються отримувачам соціальних послуг, середньомісячний сукупний дохід яких перевищує два прожиткові мінімуми, але не перевищує чотири прожиткові мінімуми для відповідної категорії осіб.

3. За рахунок отримувача соціальних послуг або третіх осіб:

а) отримувачам соціальних послуг, середньомісячний сукупний дохід яких перевищує чотири прожиткові мінімуму для відповідної категорії осіб;

б) понад обсяги, визначені Державним стандартом соціальних послуг.

Також заявнику перед звернення до соцслужби потрібно пройти медичний огляд з метою отримання медичного висновку про не здатність до самообслуговування, потребу в постійній сторонній допомозі та догляді в домашніх умовах.

Фахівці центру соціального обслуговування проводять за адресою реєстрації/проживання заявника комплексне визначення індивідуальних потреб особи. Відштовхуючись від отриманих даних, між заявником та центром укладається договір, у якому визначається його предмет, обов’язки та права надавача і отримувача соціальних послуг, умови припинення дії договору, питання щодо врегулювання спорів та інші умови згідно чинного законодавства.

Термін надання послуги:

 • послуга може надаватись постійно (ІІІ, ІV групи рухової активності – 2 рази на тиждень, V група рухової активності – 5 разів на тиждень),
 • періодично (2 рази на місяць),
 • тимчасово (визначений у договорі період).