Фото без опису

Розблокування податкових накладних: ДПС надала практичні роз’яснення на гарячій лінії

З метою ефективної комунікації з платниками податків та надання роз’яснень щодо актуальних питань податкового законодавства Головне управління ДПС у Тернопільській області регулярно організовує гарячі лінії. Однією з важливих тем сьогодення залишається проблема блокування податкових накладних у зв’язку з ризиковими операціями. Потрапляння підприємства до переліку ризикових платників ПДВ або призупинення реєстрації накладної – це серйозний виклик, який часто блокує роботу бізнесу.

Під час нещодавньої гарячої лінії, яку провів в. о. начальника управління з питань виявлення та опрацювання податкових ризиків Валерій Горошко, суб’єкти господарювання мали можливість отримати фахові консультації щодо механізму блокування та, головне, розблокування податкових накладних. Спілкування тривало протягом години, і значна частина часу була присвячена включенню платника до ризикових.

Однією з ключових тем, що викликала найбільше запитань, стали безпосередні причини блокування податкових накладних системою СМКОР (система моніторингу критеріїв оцінки ризиків). Як зазначив Велерій Горошко, найбільш поширені причини – це невідповідність між обсягами постачання і придбання, підозрілий статус контрагента, або ж певна специфіка товарів і кодів УКТ ЗЕД. Платникам рекомендовано уважно аналізувати операції ще до реєстрації накладної, аби уникнути ризиків потрапляння до «червоного списку».

У випадку блокування податкової накладної, податківець радить негайно направити до контролюючого органу пояснення та підтверджуючі документи. До таких належать договори, видаткові накладні, банківські виписки, податкові накладні з попередніх ланок ланцюга постачання тощо. Як наголосив посадовець, чим краще підготовлений пакет документів – тим швидше та ефективніше пройде процедура розблокування.

Посадовець також наголосив на важливості користування електронними сервісами ДПС для перевірки статусу підприємства та його контрагентів, а також на дотриманні правильного ведення податкової та бухгалтерської звітності. Це дозволяє вчасно виявляти можливі ризики та запобігати проблемам із накладними.

Окрім гарячих ліній, платники можуть звертатися до Консультаційного центру Головного управління ДПС у Тернопільській області. Центр працює без попереднього запису, надає допомогу в аналізі причин блокування та в підготовці пакету документів для подання пояснень. Прийом здійснюється за адресою: м. Тернопіль, вул. Білецька, 1. Зателефонувати можна за такими номерами: +38 (098) 423-83-26; +38 (0352) 43-46-06; +38 (0352) 43-46-29; +38 (0352) 43-46-23; +38 (0352) 43-46-26.

Графік роботи Консультаційного центру: з понеділка по четвер – з 08:30 до 12:30 та з 13:00 до 17:15, у п’ятницю – з 08:30 до 12:30 та з 13:00 до 16:00. Для отримання консультації потрібно мати при собі документ, що посвідчує особу, або довіреність на представлення інтересів підприємства.

Таким чином, у ДПС наголошують: проблем із розблокуванням податкових накладних можна уникнути, якщо вчасно реагувати на повідомлення, грамотно готувати документацію та підтримувати зв’язок із контролюючим органом. Гарячі лінії та консультаційна підтримка – надійний інструмент у вирішенні податкових питань бізнесу.

 

Сектор інформаційної взаємодії

Головного управління ДПС у Тернопільській області