Вулиця відсутня або дублюється: як відобразити у заяві за ф. №20-ОПП
Вулиця відсутня або дублюється: як відобразити у заяві за ф. №20-ОПП
Нагадаємо, що платники податків зобов’язані повідомляти про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, податкову службу за основним місцем обліку. Для цього подають Заяву за ф. № 20-ОПП.
Дані щодо об’єктів оподаткування і об’єктів, пов’язаних з оподаткуванням, що зазначаються у розд. 3 «Відомості про об’єкти оподаткування» заяви заповнюються відповідно до даних правовстановлювальних документів, які є першоджерелом даних щодо об’єктів оподаткування, і актуальні на дату подання заяви.
При заповненні графи 9, якщо Заява за ф. № 20-ОПП подається в електронній формі, у спливаючому вікні платник податків обирає необхідну назву вулиці, площі, провулку тощо відповідного населеного пункту з довідника, активуючи відповідне поле.
Довідник вулиць, що використовується для заповнення графи 9, є еталонним, і формується ДПС на підставі, отриманих ДПС від місцевих органів влади даних щодо назв вулиць, площ, провулків тощо відповідних населених пунктів.
При цьому у різних населених пунктах або документах назва вулиці може мати однакове за змістом, але різне за написанням найменування.
При поданні інформації про об’єкт оподаткування, який має ознаки поіменованого або іншого подібного об’єкта, який знаходиться за межами населеного пункту, відомості щодо його місцезнаходження розділу 3 «Відомості про об’єкти оподаткування» Заяви за ф. № 20-ОПП в електронній формі заповнюються за такими правилами:
1) у графі 7 зазначається назва населеного пункту/територіальної громади, де знаходиться поіменований об’єкт, який відповідає одній із таких назв: місто, село, селище, територіальна громада тощо;
2) графи 8, 9 заповнюються, якщо у правововстановлювальних документах для поіменованого об’єкта визначені тип і назва вулиці, а також із довідників можна обрати необхідні значення для цих граф. При цьому в графі 7.1 зазначається лише назва поіменованого об’єкта;
3) графи 8, 9 не заповнюються, якщо відсутні умови, наведені у пункті 2. При цьому до графи 7.1, в якій можуть відображатись дані щодо поіменованого об’єкта, заносяться назва та адресні дані поіменованого об’єкта.
Відсутність фактичних даних для поіменованого об’єкта, стосовно якого подається Заява за ф. № 20-ОПП, не потребує заповнення граф 10-13.
При наявності у довіднику вулиці, площі, провулку тощо з однією назвою, але з різним кодуванням, для заповнення графи 9 розд. 3 «Відомості про об’єкти оподаткування» Заяви за ф. № 20-ОПП, слід обрати ту назву вулиці, площі, провулку тощо з продубльованих, яка найбільш точно відповідає написанню в правовстановлювальних документах.
Довідково. Форма № 20-ОПП подається платниками податків до податкових органів відповідно до пункту 63.3 Податкового кодексу України та Порядку обліку платників податків і зборів, затверджений наказом МФУ від 09.12.2011 р. № 1588.
Сектор інформаційної взаємодії
Головного управління ДПС у Тернопільській області