Фото без опису

Онлайн про заповнення платіжних інструкцій на сплату податків і зборів

Нещодавно у Головному управлінні ДПС у Тернопільській області відбулася Інтернет-конференція спільно з інформаційним порталом 0352.ua на тему «Важливе про сплату податків і зборів». В онлайн режимі з платниками спілкувалася начальниця управління економічного аналізу ГУ ДПС у Тернопільській області Наталія Стецько.

Дописувачі детально просили розповісти про нюанси заповнення платіжних інструкцій на сплату податків і зборів. Посадовиця звернула увагу на перелік обов’язкових реквізитів платіжної інструкції, які заповнюються платниками податків, який визначено Інструкцією про безготівкові розрахунки в національній валюті користувачів платіжних послуг, затвердженою постановою Правління Національного банку України від 29.07.2022 № 163, та Порядком заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 22.03.2023 № 148.

Запитували про заповнення 3-х реквізитів: «Призначення платежу»; «Код платника»; «Код фактичного платника». Податківиця роз’яснила, що реквізит «Призначення платежу» заповнюється згідно з прикладами, наведеними у Порядку № 148, а обов’язковий реквізит «Код платника» заповнюють всі платники, які сплачують податки, збори, інші платежі та єдиний внесок. При цьому юридичні особи у реквізиті «Код платника» зазначають код ЄДРПОУ, фізичні особи – підприємці та громадяни – податковий номер. А реквізит «Код фактичного платника» юридичними особами (за відокремлені підрозділи, представництва),  фізичними особами – підприємцями та громадянами.

Декілька запитань було щодо механізму сплати платежів з використанням єдиного рахунку. Платники податків, які використовують єдиний рахунок, можуть обирати напрямки перерахування коштів на бюджетні/небюджетні рахунки або не вказувати їх, дозволяючи автоматичне спрямування коштів на підставі податкової інформації. Також вони можуть самостійно заповнити платіжну інструкцію, вказавши відповідні реквізити для сплати податків. Платіжна інструкція може включати кілька платежів, кожен з яких оформлюється окремо.

Крім того, посадовиця висвітлила переваги використання Електронного кабінету та повідомила, що при необхідності можна отримати кваліфіковану практичну допомогу податківців щодо використання електронних сервісів ДПС України та рекомендувала платникам в Електронному кабінеті користуватися режимом «Стан розрахунків з бюджетом», який дозволяє переглядати зведену інформацію по кожному виду платежу, зокрема: орган ДПС, назву податку, код платежу та бюджетний рахунок.  

Під час онлайн спілкування платники податків, що дописували під час Інтернет-конференції, отримали відповіді на усі запитання, які їх цікавили.

 

Сектор інформаційної взаємодії

Головного управління ДПС у Тернопільській області