Фото без опису

Як отримати довідку про відсутність заборгованості зі сплати податків розповіли онлайн

Нещодавно у Головному управлінні ДПС у Тернопільській області відбулася Інтернет-конференція спільно з інформаційним порталом 0352.ua на тему «Довідка про відсутність заборгованості: як отримати». В онлайн-режимі з платниками спілкувався начальник управління по роботі з податковим боргом Головного управління ДПС у Тернопільській області Михайло Манастирський.

Посадовця запитували, чи можна подати Заяву про отримання довідки про відсутність заборгованості з платежів (далі – Заява) до контролюючого органу, не зважаючи на місце реєстрації платника, де було наголошено, що Заява подається тільки до контролюючого органу за основним місцем обліку такого платника. Якщо Заяву подано до територіального органу ДПС не за основним місцем обліку, платнику формується друга квитанція про неприйняття з інформацією про те, що Заява заповнена з порушенням вимог затвердженого наказу Мінфіну від 03.09.2018 року № 733.

Під час Інтернет-конференції дописувачі отримали відповіді також  на питання, зокрема, у якій формі подається Заява до контролюючого органу, які форми Заяв для отримання інформації в Електронному кабінеті, чи можна отримати Довідку про відсутність заборгованості, якщо відсутня заборгованість з платежів за основним місцем обліку, проте наявна заборгованість за неосновним.

Михайло Манастирський під час онлайн спілкування відзначив, що перевірка наявності/відсутності у платника заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, здійснюється за даними інформаційно-комунікаційної системи контролюючих органів на дату формування Довідки з урахуванням наявності/відсутності податкового боргу, та/або недоїмки зі сплати єдиного внеску, та/або іншої заборгованості (у тому числі розстрочених, відстрочених, реструктуризованих) за основним та неосновними місцями обліку такого платника.

За наявності у платника за даними інформаційної системи контролюючих органів податкового боргу, та/або недоїмки зі сплати єдиного внеску, та/або заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, платнику готується лист (у довільній формі) з вмотивованою відмовою щодо надання Довідки. Лист вручається особисто платнику (його законному чи уповноваженому представникові) або надсилається платнику у порядку, визначеному ст. 42 Податкового кодексу України.

Запитували, який строк дії Довідки та чи сам документ є платним.

Під час онлайн-спілкування платники податків, що брали участь у Інтернет-конференції, отримали відповіді на усі запитання, які їх цікавили.

 

 

Сектор інформаційної взаємодії

Головного управління ДПС у Тернопільській області