Фото без опису

Оголошено конкурс з відбору адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правничої допомоги, в 16-ти областях України та місті Києві

Відповідно до наказу Координаційного центру з надання правничої допомоги від 28.02.2024 р. № 100/аг «Про проведення конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правничої допомоги у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській, Чернівецькій областях та місті Києві» Координаційний центр з надання правничої допомоги повідомляє про проведення з 01 березня по 02 травня 2024 року конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правничої допомоги в вищевказаних областях (далі – конкурс). Детальний план-графік конкурсу.

Участь у конкурсі можуть брати адвокати, відомості про яких внесені до Єдиного реєстру адвокатів України.

Для участі у конкурсі адвокатам необхідно:

1. Зареєструватися

З 01 по 31 березня 2024 року зареєструватися на вебсторінці https://contest.legalaid.gov.ua

  • заповнити анкету та біографічну довідку, акцентуючи увагу на юридичну діяльність;
  • зазначити адресу електронної пошти для отримання інформації у зв’язку з конкурсом;
  • завантажити скановані копії документів.

УВАГА!

Слід звернути увагу на якість та комплектність направлених документів та їх відповідність Порядку і умовам проведення конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правничої допомоги, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2011 року № 1362 (із змінами):

  • заява, згода на обробку персональних даних складається самостійно за зразком, затвердженим наказом Міністерства юстиції України від 13 листопада 2017 року № 3552/5 “Про затвердження Порядку оцінювання адвокатів за результатами конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правничої допомоги, та форм документів, що використовуються під час його проведення”. Назва комісії із зазначенням виключно регіону (наприклад: «Комісії з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правничої допомоги у місті Києві»). Сканована копія повинна містити підпис особи (або PDF із накладеним КЕП);
  • копія свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю (не посвідчення адвоката). Засвідчувати копію свідоцтва особистим підписом не обов’язково;
  • копія усіх заповнених сторінок паспорта (id картки з обох сторін) або іншого документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, визначеного Законом України “Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус”, чи паспортного документа іноземця. Засвідчувати копію паспорта особистим підписом не обов’язково;
  • форма мотиваційного листа складена у довільній формі  та має містити  до 500 слів. Мотиваційний лист складається у довільній формі і повинен містити підпис особи (або PDF із накладенням КЕП).

За фактом реєстрації адвокат отримає повідомлення Координаційного центру з надання правничої допомоги про прийняття заявки на опрацювання (повідомлення формується автоматично).

У разі отримання повідомлення про невідповідність документів встановленим вимогам адвокат може повторно пройти процедуру реєстрації для участі в конкурсі (до моменту завершення строку реєстрації, зазначеного в оголошенні про проведення конкурсу).

УВАГА!

Подана заява про участь у конкурсі може бути відхилена, якщо не дотримано вимоги Порядку і умов проведення конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правничої допомоги, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2011 року № 1362 (із змінами), в частині якості та комплектності наданих документів (їх копій).

2. Пройти дистанційний курс «Вступ до системи надання безоплатної правничої допомоги»

З 04 по 10 квітня 2024 року пройти дистанційний курс «Вступ до системи надання безоплатної правничої допомоги» та виконати тестові завдання, що оцінюються автоматично.

Посилання на дистанційний курс та дані для входу (логін та пароль) будуть зазначені в електронному повідомленні Координаційного центру з надання правничої допомоги.

З 12 квітня 2024 року конкурсні комісії почнуть опрацьовувати і оцінювати подані документи; за критеріями стажу адвокатської діяльності, наявності або відсутності застосування до адвоката дисциплінарних стягнень та враховуючи результат проходження дистанційного курсу «Вступ до системи надання безоплатної правничої допомоги». Цей етап відбувається без персональної участі адвокатів.

3. Пройти індивідуальну співбесіду

З 16  по 23 квітня 2024 року (конкретні дата, час і місце проведення будуть повідомлені кожному адвокатові додатково) пройти індивідуальні співбесіди з конкурсною комісією, під час якої адвокати оцінюватимуться за критеріями мотивації до надання безоплатної правничої допомоги, комунікабельності, емоційної врівноваженості, вміння представити приклади надання правничої допомоги.

За рішенням комісії співбесіда може проводитися дистанційно в режимі відеоконференції за умови наявності технічної можливості. У разі проведення співбесіди дистанційно канал зв’язку, час і дата початку проведення такої співбесіди узгоджуються з адвокатом будь-яким доступним способом, у тому числі засобами комунікаційного зв’язку.

УВАГА!

Під час проходження співбесіди із конкурсними комісіями адвокати повинні пред’явити оригінали паспорта та свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю.

Адвокати, які пройдуть конкурс, залучатимуться до надання БВПД на підставі договору, відповідно до Порядку і умов укладення договорів з адвокатами, які надають безоплатну вторинну правничу допомогу, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 11 січня 2012 року № 8.

4. Результати конкурсу

14 травня 2024 року на сайті системи надання безоплатної правничої допомоги будуть оприлюднені результати конкурсу. Кожен адвокат може перевірити наявність інформації в розділі «Реєстр адвокатів».

Контакт для зворотного зв’язку з адвокатами:

Боровльов Дмитро Дмитрович, начальник відділу роботи з адвокатурою управління забезпечення якості правової допомоги Координаційного центру з надання правничої допомоги

(044) 486 71 06 (внутр. номер 10037). Понеділок – четвер: з 09:00 до 18:00, п’ятниця: з 09:00 до 16:45, обідня перерва із 13:00 до 13:45.

[email protected].