Фото без опису

Суб’єкти господарювання Тернопільщини з початку року сплатили 27,1 млн грн податкового боргу

За січень-лютий в абсолютному значенні податковий борг зменшили 190 підприємств, які допустили його на початок року, на загальну суму 27,1 млн гривень. При цьому 122 суб’єкти господарювання сплатили заборговану суму повністю, що становить 23,3 млн гривень.

У рахунок погашення податкового боргу за два місяці цього року до зведеного бюджету надійшло 15,7 млн грн, що на 2,7 млн грн більше, ніж за відповідний період минулого року. Із них державний бюджет отримав 7,1 млн гривень. 

До боржників застосовуються як застережні заходи (направлення податкової вимоги, розстрочення сплати грошових зобов’язань та податкового боргу тощо), так і заходи примусового характеру (стягнення податкового боргу на підставі рішення суду, стягнення готівки, адміністративний арешт тощо).

Так, з початку року фахівці податкової служби області подали до суду 163 позови щодо стягнення 11,3 млн грн податкового боргу (у відповідному періоді минулого року – 85 позовів на суму 4 млн грн). Зокрема, 4 звернення щодо надання дозволу на погашення податкового боргу за рахунок стягнення готівкових (безготівкових) коштів на суму податкового боргу 1,6 млн гривень. Щодо надання дозволу на реалізацію описаного майна подано 2 позови на суму 1,5 млн гривень. Також до суду направлено 157 позовів щодо стягнення активів фізичних осіб через органи державної виконавчої служби на суму податкового боргу 8,3 млн гривень.

За січень-лютий надходження коштів за рахунок реалізації безхазяйного майна до зведеного бюджету склали 394,6 тис. гривень. Зокрема, до держбюджету спрямовано 378,6 тис. грн, а до місцевих бюджетів – 16 тис. гривень.

Нагадаємо, що переглянути інформацію щодо наявності/відсутності податкового боргу можна з допомогою електронних сервісів ДПС, в Електронному кабінеті, а також можна провести звірку в Центрі обслуговування платників за місцем реєстрації.

 

Сектор інформаційної взаємодії

Головного управління ДПС у Тернопільській області