Фото без опису

Фото без опису

Завдяки грантам на Тернопільщині втілюються більше 500 бізнес-проєктів, які матимуть 1,2 тис. нових робочих місць

Державна служба зайнятості супроводжує реалізацію урядового проєкту єРобота за напрямками "Власна справа" і "Грант для ветеранів та їх подружжя" на створення або розвиток власного бізнесу. Основна вимога їх надання – створення нових робочих місць.

"Власна справа"

За програмою єРобота «Власна справа» (50-250 тис. грн) на Тернопільщині вже цьогоріч прийнято 25 позитивних рішень щодо реалізації бізнес-планів у сферах торгівлі, обробки деревини, стоматології, подології, грумінгу, медицини, пошиття весільних суконь і дизайнерських сумок, виготовлення напівфабрикатів і сушених морепродуктів та ін. Заплановано створити 49 робочих місць.

Загалом, від липня 2022 року у регіоні реалізовуються 500 проєктів учасників цієї програми. Серед переможців грантової програми є переселенці та релоковані підприємства. Загальна сума грантової допомоги - понад 120 млн грн.

Це також бізнеси з виготовлення меблів, виробів з дерева та текстилю, напівфабрикатів і готової їжі, хлібобулочної продукції, іграшок; медичних та соціальних послуг, фермерства, садівництва, квітникарства, харчування, освіти, краси, відпочинку та багато інших.

Згідно з цими проєктами заплановано створення понад 1100 робочих місць, з них майже половина вже укомплектовані (393 – за сприяння Тернопільського ОЦЗ, у т.ч. отримали місця праці 37 переселенців). Місцеві підрозділи служби зайнятості зараз пропонують шукачам роботи більше 100 вакансій роботодавців – учасників програми єРобота.

Понад 33 млн грн грантових коштів вже повернуто до державного та місцевих бюджетів у вигляді обов'язкових податків та зборів, у тому числі 18,7 млн грн - ЄСВ.  

"Гранти для ветеранів та їх подружжя"

У Тернопільській області 10 учасників бойових дій чи членів сімей УБД вже скористалися можливістю отримати "Грант для ветеранів та їх подружжя" (250 тис.-1 млн грн). Вони створять 21 робоче місце у сферах: приготування їжі, торгівлі, стоматології, бджільництва. Загальна сума грантової допомоги - понад 4,8 млн грн.

Консультації щодо отримання грантів на відкриття чи розвиток бізнесу нададуть фахівці Тернопільського обласного центру зайнятості за телефонами 063 5765756(0352)405851, а також на каналі онлайн-підтримки в Telegram: @DCZ19_Ternopil (https://t.me/DCZ19_Ternopil).

Детальніше про мікрогранти - на сайті ДЦЗ:

Мікрогрант "Власна справа" - https://www.dcz.gov.ua/storinka/mikrogrant-vlasna-sprava

Гранти для ветеранів: на що звернути увагу?  - https://www.dcz.gov.ua/publikaciya/granty-dlya-veteraniv-na-shcho-zvernuty-uvagu-0

Безкоштовна допомога з питань отримання грантів для ветеранів та другого з подружжя - https://www.dcz.gov.ua/novyna/bezkoshtovna-dopomoga-z-pytan-otrymannya-grantiv-dlya-veteraniv-ta-drugogo-z-podruzhzhya

Поширені питання та поради - https://www.dcz.gov.ua/storinka/poshyreni-pytannya-ta-porady