Фото без опису

Декларування доходів: актуальні питання «гарячої лінії»

Триває кампанія декларування громадянами доходів, отриманих протягом 2023 року. Тож днями начальником відділу розгляду звернень платників податків та адміністрування податків з громадян та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність управління оподаткування фізичних осіб Головного управління ДПС у Тернопільській області Василем Карпою проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» щодо цієї теми.

Під час сеансу телефонного зв’язку посадовець нагадав про терміни та види доходів, які підлягають декларуванню. Розповів, що з 01.01.2024 діє нова форма податкової декларації та інструкція щодо її заповнення, оновлена редакція яких затверджена наказом Міністерства фінансів України від 28 серпня 2023 року № 467 «Про затвердження Змін до форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18 жовтня 2023 року за № 1817/40873.

Василь Карпа зазначив для кого є граничний термін подання декларації про майновий стан і доходи до 1 травня 2024 року

- фізичних осіб-підприємців на загальній системі оподаткування; 

- громадян, які отримали доходи, що підлягають обов’язковому декларуванню; 

- осіб, які провадять незалежну професійну діяльність.

До 31 грудня 2024 року (включно) для громадян, які мають право на податкову знижку.

Також Василь Карпа звернув увагу додзвонювачів на граничні строки сплати, а саме – до 1 серпня 2024 року сум податкових зобов’язань з ПДФО та військового збору, зазначених у поданій податковій декларації.

Багато телефонували, щоб дізнатися про доходи, які підлягають обов’язковому декларуванню. Податківець перелічив доходи, які необхідно декларувати:   

- від продажу власної сільськогосподарської продукції; 

- від продажу цінних паперів та корпоративних прав; 

- від продажу або надання в оренду рухомого та нерухомого майна; від провадження господарської діяльності або незалежної професійної діяльності (крім підприємців на спрощеній системі оподаткування); 

- у вигляді спадщини або подарунків; 

- не від податкових агентів та інші доходи, які не були оподатковані протягом року; 

- іноземні доходи; 

- прощений (анульований) банком борг за кредитом.

Декларацію про майновий стан і доходи можна подати через застосунок «Моя податкова» або «Електронний кабінет платника».

Форма декларації та інструкція щодо її заповнення доступні на сайті ДПС України. При виникненні питань щодо кампанії декларування платникам слід звертатись до Центрів обслуговування платників за місцем проживанням.

На всі поставлені запитання в ході «гарячої лінії» були надані кваліфіковані роз’яснення в межах чинного законодавства.

 

Сектор інформаційної взаємодії

Головного управління ДПС у Тернопільській області