Фото без опису

Служба зайнятості Тернопільщини допомагає ветеранам

 

З початком вторгнення росії в Україну життя наших громадян розділилося на «до» та «після». Багато українців набули статусу учасників бойових дій. Служба зайнятості допомагає нашим захисникам адаптуватися до мирного життя, знайти своє місце на ринку праці.

Гранти на розвиток власного бізнесу

Служба зайнятості супроводжує дві програми надання грантів, які реалізуються в рамках урядового проєкту єРобота:

«Власна справа» - ви можете отримати мікрогрант у розмірі від 50 до 250 тисяч гривень. Обов’язковою умовою участі в програмі є створення нових робочих місць, які грантоотримувач має створити протягом 6 місяців з дати отримання коштів.

Для УБД, осіб з інвалідністю внаслідок війни та їх подружжя впроваджена окрема грантова програма для власного підприємництва:

  • до 250 тисяч гривень - за умови створення 1 робочого місця;
  • до 500 тисяч гривень може отримати член родини учасника бойових дій за умови створення 2-х робочих місць.
  • до 1 млн гривень, якщо УБД не менш ніж три роки був зареєстрований як ФОП і створить 4 і більше нових робочих місць.

Подати заявку на отримання гранту за цими програмами можна через портал Дія..

Ваучери на оплату навчання

Якщо людина не зареєстрована в службі як безробітна, але має професійно-технічну чи вищу освіту, може отримати ваучер на навчання за однією із 124 професій та спеціальностей (за затвердженим Мінекономіки переліком) та пройти перепідготовку за робітничими професіями або здобути наступний освітній рівень. Його вартість не може перевищувати 10-кратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (до 30280 грн).

Якщо ж вартість навчання вища, то роботодавець чи людина доплачує різницю самостійно.

Безоплатне професійне навчання

Тим учасникам бойових дій, які бажають пройти підвищення кваліфікації або здобути професію, на яку є попит на ринку праці, служба зайнятості пропонує безоплатне навчання, адже має власні сучасні центри професійно-технічної освіти (ЦПТО ДСЗ), які здійснюють підготовку слухачів за 95 робітничими професіями у галузях сільського господарства, будівництва, сфери побуту, енергетики, легкої промисловості та ін., а також за 365 освітніми програмами за напрямками Digital, "Школа фермерства", "Підприємництво", "Бізнес-планування", "Керування БПЛА".

Підготовка здійснюється у 8-ми ЦПТО ДСЗ у містах: Дніпро, Полтава, Одеса, Львів, Суми, Рівне, Івано-Франківськ, Харків.

Під час навчання: компенсація витрат на проїзд, проживання та медичний огляд, індивідуальний супровід, можливість різних форм навчання або їх поєднання.

Допомога по безробіттю 

Ветерани можуть звернутися до центрів зайнятості для отримання допомоги по безробіттю, яка визначається індивідуально, але під час дії воєнного стану максимальна сума не може перевищувати розміру мінімальної зарплати, встановленої законодавством на 1 січня календарного року. З 1 січня 2024-го – це 7100 грн. На період дії воєнного стану тривалість виплати не може перевищувати 90 календарних днів. Водночас для осіб передпенсійного віку (за рік до досягнення відповідного віку та за наявності необхідного для призначення пенсії за віком страхового стажу) тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 360 календарних днів.

Працевлаштування

Звернення до служби зайнятості значно прискорює процес працевлаштування, оскільки фахівці служби забезпечують індивідуальний супровід, здійснюючи підбір роботи з урахуванням особливостей, зокрема – з організацією професійної підготовки безпосередньо на майбутньому робочому місці. Також шукати роботу можна і самостійно безпосередньо на Єдиному порталі вакансій.

У службі зайнятості також можуть запропонувати тимчасову роботу – взяти участь у суспільно-корисних чи громадських роботах.

Компенсація роботодавцям

50% фактичних витрат на оплату праці, але не більше мінімальної зарплати – за працевлаштування роботодавцем за направленням центру зайнятості строком не менше ніж на один рік учасників бойових дій. Загальна тривалість виплати - 6 місяців впродовж наступного року.

За детальнішою інформацією зверніться у місцевий підрозділ Тернопільського обласного центру зайнятості, в Telegram: @DCZ19_Ternopil (https://t.me/DCZ19_Ternopil) або за тел. 0635765756.