Фото без опису

Платники Тернопільщини забезпечили сплату до бюджетів понад 230 млн грн акцизного податку

 

За 11 місяців цього року суб’єкти господарювання області спрямували до державного бюджету 143,6 млн грн акцизного податку з вироблених в Україні товарів. Це на 40,4 млн грн більше від очікуваних надходжень. Варто зазначити, що на території Тернопільської області здійснюють діяльність 18 підприємств-виробників підакцизної продукції, які є платниками акцизного податку до державного бюджету.

Структуру акцизного податку до державного бюджету складають надходження від виробництва горілчаної продукції – 122,2 млн грн (85,1%), виробництва пива – 19 млн грн (13,2%), виробництва спирту – 2,4 млн грн (1,7%), виробництва виноробної продукції – 0,02 млн грн (0,01%) та від виробництва електроенергії – 0,02 млн грн (0,01%).

До місцевих бюджетів області надійшло 87,1 млн грн акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів. Зокрема, 56,3 млн грн надійшло від продажу алкогольних напоїв, 29 млн грн – від продажу пива та 1,8 млн грн – від реалізації тютюнових виробів.

Нагадаємо, що відповідно до норм Бюджетного кодексу акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, зараховується до міських, селищних, сільських бюджетів та бюджетів об’єднаних територіальних громад.

Ставка цього податку визначена в розмірі 5 відсотків із кожної одиниці проданої алкогольної продукції чи тютюнового виробу.

 

Сектор інформаційної взаємодії

Головного управління ДПС у Тернопільській області