Фото без опису

Урядові державні гранти для бізнесу

Урядовий проєкт «єРобота» – це гранти на власну справу, для досвідченого бізнесу або навчання підприємців. Проєкт включає 6 грантових програм: мікрогранти для створення власного бізнесу, гранти для розвитку переробного підприємства, державне фінансування закладки саду, кошти для розвитку тепличного господарства, грант на реалізацію стартапу, у тому числі в ІТ, кошти на навчання ІТ-спеціальностям. Заявки на гранти подаються через портал «Дія».

Міністерство аграрної політики та продовольства має актуальні гранти для аграріїв на сайті. Станом на 2023 рік міністерство видає гранти для бізнесу у сфері тепличного господарства. Інша програма – гранти для створення або розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства.

 

 

 

Гранти для бізнесу від ПриватБанку

ПриватБанк видає грант для мікропідприємств у деокупованих і постраждалих від війни регіонах за підтримки GIZ та Фонду розвитку підприємництва. Максимальна сума гранту – €4000 в гривневому еквіваленті. Якщо не буде підтверджено цільове використання фінансової допомоги, грант буде повернено до Фонду розвитку підприємництва.

Гранти для бізнесу від Ощадбанку

Державний Ощадбанк видає гранти «єРобота»: «Своя справа», «Ветеран», «Свій сад», «Своя теплиця», «Новий рівень». За цими програмами підприємці можуть отримати суму від 250 000 грн до 10 млн грн. Ці гранти дозволяють бізнесу закупити меблі, обладнання, компенсувати орендну плату чи консалтингові послуги, будувати теплиці, створювати переробні підприємства та придбати для них устаткування.

 

Гранти для бізнесу від ЄБРР

Європейський банк реконструкції та розвитку надає грант для бізнесу, який хоче залучити консультантів на свій проєкт. ЄБРР оцінить потреби бізнесу, залучить консультанта, супроводжуватиме проєкт від початку до завершення та компенсує 85% вартості проєкту (без ПДВ).

Подати заявку можна на сайті. Щоб відповідати критеріям програми, бізнес має працювати на ринку від двох років, понад 50% компанії повинно належати громадянам України, штат компанії має налічувати від 10 до 500 співробітників. У бізнесу має бути гарна ділова репутація та потреба в залученні консультанта.

Гранти для релокованого бізнесу від Mercy Corps

Глобальна неурядова гуманітарна організація Mercy Corps (Корпус милосердя) видає гранти для малого та середнього бізнесу у сумі $1500-$40 000, щоб відновитися після війни або релокації. Заявки подаються на сайті – подаватися може бізнес із північних, східних та західних областей.

Гранти для бізнесу від USAID та GIZ

Незалежне агентство федерального уряду США надає гранти для бізнесу в рамках програми «Конкурентоспроможна економіка України». Це одна з найпотужніших програм для бізнесу будь-якого масштабу. Підприємці можуть брати участь в тендерах на консультації для своїх колег, отримати гранти на власну справу, брати участь у форумах, дискусіях і хакатонах, отримати анонси про навчання і банківські програми.

Сильний конкурент USAID – програма уряду Німеччини Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ). Вони також регулярно оголошують тендери та анонси про гранти для малого, середнього та великого бізнесу. GIZ частіше анонсує проєкти у сфері охорони довкілля. Наприклад, навесні GIZ оголошувала гранти до €2 млн для підприємств, щоб вони закупили устаткування для зменшення викидів. Також у організації є програми у сфері енергоефективності. GIZ допомагає українським компаніям виходити на ринки ЄС.

Гранти для агробізнесу від DRG4FOOD та Danish Refugee Council

Європейська організація DRG4FOOD видає гранти для бізнесу у сфері харчів. Мета гранту у 2023 році – розробка та тестування відповідальних рішень на основі даних у харчовому секторі. У гранті можуть брати участь МСП, стартапи, дослідницькі організації та університети і отримати від €150 000 до €300 000.

Данська рада у справах біженців (DRC) видає гранти для бізнесу аграрного сектору та харчового виробництва (до $20 000), індивідуальні гранти для професійного навчання ВПО, гранти для збереження робочих місць та на підтримку мікробізнесу і самозайнятості. Європейська програма EU4Business запустила заявки на гранти для бізнесу малого і мікросегментів на порталі «Дія».

Гранти для молодих підприємців від Erasmus

Молоді підприємці можуть отримати грант на обмін від Erasmus for Young Entrepreneurs programme. Програма дає можливість стажуватись у досвідченого бізнесу в Європі. Заявку на програму можна заповнити на сайті Erasmus.

 

 

Інше:

Сайт Львівського Інвестиційного офісу - гарний приклад, щоб запозичити досвід,  а також зібрано   можливості та гранти .

Invest Office

 

А також нагадування!

Всі актуальні гранти  можна знайти на профільних відкритих ресурсах, які на цьому спеціалізуються: «ГУРТ», «Громадський простір», «Велика ідея»