Фото без опису

Наслідки  несплати або несвоєчасної сплати  єдиного внеску

Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску, умови та порядок його нарахування і сплати регулюються Законом України від 08 липня 2010 року №2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальна страхування».

Станом на 01.10.2023 року 4646 платників податків Тернопільської області мають заборгованість з єдиного внеску на суму 98,6 млн гривень.

Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника (за наявності у платника  єдиного внеску одночасно із зобов’язаннями зі сплати єдиного внеску зобов’язань із сплати податків, інших обов’язкових платежів, передбачених законом, або зобов’язань перед іншими кредиторами – зобов’язання зі сплати єдиного внеску мають пріоритет перед усіма іншими зобов’язаннями, крім зобов’язань з виплати заробітної плати (доходу), і виконуються у першу чергу.

Згідно із законодавством України за несплату або несвоєчасну сплату єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції. Строк давності щодо стягнення сум недоїмки по єдиному внеску, штрафів та нарахованої пені не застосовується.

Якщо платник єдиного внеску протягом 10 календарних днів з дня надходження (отримання) вимоги про сплату боргу (недоїмки) не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів з нарахованою пенею, не оскаржив вимогу в судовому порядку, після спливу останнього дня відповідного строку, така вимога вважається узгодженою (набирає чинності). Узгоджена вимога про сплату боргу (недоїмки) надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби, що в результаті призводить до блокування рахунків, в т.ч. карткових, арешт майна, обмеження виїзду за кордон посадових осіб боржників чи самих ФОП-боржників та інше.

Слід пам’ятати, що своєчасна сплата єдиного соціального внеску – це не лише обов’язок перед державою, але й захищені соціальні гарантії для кожного.

 

Сектор інформаційної взаємодії

Головного управління ДПС у Тернопільській області