Що потрібно знати про безпеку дітей в інтернеті
Що потрібно знати про безпеку дітей в інтернеті
https://stop-sexting.in.ua/adult/korysni-materialy/
Кібербулінг, секстинг, грумінг, сексторшн, заборонений контент, спілкування з незнайомцями в соцмережах, шкідливі програми — це далеко не повний перелік, на який наражаються діти в інтернеті.
Інтернет вже давно став новою реальністю і максимально увійшов в життя людей в усьому світі. Але, як і звичайна реальність, світова павутина несе величезну кількість прихованих загроз для користувача, які можуть серйозно нашкодити його життю. І якщо дорослі люди завдяки своєму досвіду або рівню інформаційної гігієни можуть оминути ці загрози, діти часто-густо залишаються беззахисними перед негативними сторонами інтернету.
Загроза неприйнятного контенту — найбільш поширена для дітей. Величезна кількість матеріалів в мережі представляють порнографія, зображення і відео зі сценами насильства, матеріали, що розпалюють ненависть і дискримінацію, а також веб-сайти, які пропагують вживання алкоголю / наркотиків, членоушкодження або самогубство.
Загрозу небезпечних контактів для дітей представляє спілкування з дорослими, які переслідують різні сексуальні цілі, хочуть схилити дитину до певних дій або шантажують її за допомогою психологічного тиску. Експерти називають це терміном «сексторшн». Таким чином зловмисники, наприклад, можуть обіцять розіслати інформацію або відверті фотографії, які отримали від дитини раніше, друзям і близьким, якщо не отримають певну суму грошей.
Також небезпеку може представляти секстинг — пересилання знімків, відео або повідомлень дітей з інтимним змістом. Діти можуть надсилати такі матеріали як знайомим, так і не знайомим їм в реальному житті людям. І з багатьох причин секстинг цікавий для дітей: за його допомогою вони вивчають власну сексуальність, висловлюють довіру, а ще часто вважають, що це безпечніше, ніж сексуальні відносини.
І останній ризик — поведінковий. В цьому випадку діти самі можуть виступати творцями ризикованого контенту або бути «небезпечним» контактом. У більшості випадків така загроза стосується кібербулінгу, — цифрове цькування однолітків і створення матеріалів, що викликають ненависть до інших дітей.
Часто-густо діти не розповідають батькам, з ким вони спілкуються онлайн і які відносини ведуть з незнайомими користувачами. Крім того, у випадках тиску і шантажу підлітки можуть побоюватися звернутися до своїх близьких і не знають, де отримати кваліфіковану допомогу.
Один з небагатьох українських сервісів, який займається цією проблемою — проект stop-sexting, що підтримується мобільним оператором «Київстар». Мета платформи — поширити знання про сексуальні загрози для дітей в Інтернеті серед найбільшої кількості школярів, батьків і вчителів, аби допомогти їм мінімізувати ризики.
Пам’ятайте, що завжди ліпше запобігти загрозам, ніж боротися з їхніми наслідками, а ключовою ідеєю інтернету залишається створення, а не руйнування.
Корисна інформація : https://stop-sexting.in.ua/adult/korysni-materialy/
Інформацію взято https://kyivstar.ua/uk/cybersecurity/ce-ne-igrashky-shcho-potribno-znaty-pro-bezpeku-ditey-v-interneti