Хто з підприємців може не застосовувати касові апарати?

Головне управління ДПС у Тернопільській області нагадує, що з 1 серпня цього року відповідальність за порушення Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» застосовується не тільки до торгівців підакцизними товарами, а й до суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність у сферах купівлі/продажу іноземної валюти, організації та проведення азартних ігор. А з 01.10.2023 відповідальність буде застосовуватись до всіх категорій платників податків, що здійснюють діяльність у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

Проте є й винятки. Так, нові правила застосування РРО не стосуються:

- платників єдиного податку І групи ( річний дохід – до 167 МЗП);

- фізосіб, які продають на ринку текстиль, вживані речі, продукти власного підсобного господарства.

Окрім цього, уряд звільнив від використання касових апаратів підприємців, які ведуть роздрібну торгівлю у сільській місцевості. Однак тут теж є свої винятки, тому використовувати РРО у селі необхідно за умови, якщо:

- одночасно ведеться торгівля підакцизними товарами;

- йдеться про дистанційну торгівлю, зокрема, через Інтернет;

- сільрада та рада ОТГ ухвалила рішення про обов'язкове використання РРО.

Фіскалізації також не підлягають розрахунки, здійснені з використанням реквізитів поточних рахунків, відкритих в установах банків.

Головне управління ДПС у Тернопільській області інформує, що отримати консультації щодо встановлення, реєстрації та використання РРО та ПРРО платники податків можуть у будь-якій  податковій інспекції Тернопільської області.

 

Сектор інформаційної взаємодії

Головного управління ДПС у Тернопільській області