Про реєстрацію програмного РРО говорили на «гарячій лінії»

 

Днями у Головному управлінні ДПС у Тернопільській області відбулася «гаряча лінія» на тему «Реєстрація ПРРО: основні моменти». На запитання платників давав відповіді начальник управління податкових сервісів Головного управління ДПС у Тернопільській області Руслан Крисоватий.

Так, посадовець насамперед зазначив додзвонювачам, що з 1 жовтня цього року відновлюються штрафні санкції за порушення використання РРО/ПРРО, тому використовувати касові апарати обов'язково повинні  фізичні особи – підприємці, які є платниками єдиного податку 2, 3, 4 груп незалежно від видів діяльності. РРО та/або ПРРО не потрібно використовувати спрощенцям 1 групи, а також фізичним особам, які продають на ринку власні вживані речі або продукти власного підсобного господарства.

Під час «гарячої лінії» платники також цікавились, які правила реєстрації програмного РРО. Так, Руслан Крисоватий розповів, що реєстрація (перереєстрація, скасування реєстрації) ПРРО здійснюється у такому порядку: після установки програмного рішення (у тому числі безкоштовного) на відповідний пристрій програмний РРО підлягає реєстрації відповідно до Порядку реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій, затвердженого Наказом № 317. До реєстру вносять: дані про ПРРО, відомості про суб'єктів господарювання та їх господарські одиниці, де застосовуються такі ПРРО, дані сертифікатів електронних підписів і / або печаток, які використовуються у цих ПРРО.

Для реєстрації ПРРО складається заява за формою № 1-ПРРО (форма J/F 1316602). Заява в електронній формі подається на фіскальний сервер засобами Електронного кабінету або засобами Єдиного вікна подання електронної звітності.

Фіскальним сервером здійснюється автоматизована обробка заяви, за результатами якої ПРРО реєструється або формується відмова в реєстрації ПРРО.

При реєстрації кожному ПРРО автоматично формується і присвоюється фіскальний номер, який є унікальним числовим порядковим номером реєстраційного запису в Реєстрі ПРРО, не змінюється при перереєстрації ПРРО і зберігається за ПРРО до дати скасування його реєстрації.

Датою реєстрації ПРРО є дата формування фіскального номера ПРРО.

Податківець наголосив, що для роботи ПРРО необхідно надати дані сертифікатів електронних підписів і/або печаток. Такі дані вносяться до Реєстру на підставі поданої суб'єктами господарювання в електронній формі Повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого сертифікати відкритого ключа (для повідомлень щодо сертифікатів відкритих ключів, які застосовуються в ПРРО) (форма J/F 1391801).

 

Сектор інформаційної взаємодії

Головного управління ДПС у Тернопільській області