Фото без опису

Щодо подання декларацій особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану

 

Верховна Рада України прийняла 27 липня 2023 року за основу проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» (реєстр. №9534).

Проектом Закону пропонується відновити дію антикорупційних механізмів, а саме: подання відповідних декларацій та проведення спеціальної перевірки, передбаченої Законом України «Про запобігання корупції», та перевірки, передбаченої Законом України «Про очищення влади», під час дії воєнного стану, а також спростити порядок подання відповідних декларацій.

Окрім відновлення декларування, проект Закону передбачає особливості та окремі строки подання декларацій для суб’єктів декларування, які виконують завдання в інтересах національної безпеки і оборони України, беруть безпосередню участь у веденні воєнних (бойових) дій та отримують додаткову винагороду, призначену для військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, поліцейських на період дії воєнного стану, або перебувають на тимчасово окупованих територіях.

Законопроектом також пропонується спростити порядок подання декларацій шляхом надання суб’єктам декларування доступу до відомостей про них та членів їх сімей з інформаційно-комунікаційних і довідкових систем, реєстрів, банків даних та удосконалення порядку і збільшення строку декларування суттєвих змін у майновому стані.

 

 

 

Головне управління

Пенсійного фонду України

в Тернопільській області

 

01.08.2023