Фото без опису

ПРО ПЕРЕРАХУНОК ПЕНСІЙ

 ПРАЦЮЮЧИМ ПЕНСІОНЕРАМ З 1 КВІТНЯ 2023 РОКУ

Пенсіонери, які після призначення пенсії офіційно працювали, тобто за них сплачено або вони самостійно сплатили єдиний соціальний внесок, кожні два роки набувають право на перерахунок пенсії.

Такий перерахунок проводиться за зверненням пенсіонера або автоматично з 1 квітня.

Право на автоматичний перерахунок визначається за страховим стажем, набутим по лютий поточного року.

Процес перерахунку здійснюється в автоматизованому режимі. Звертатись із заявами мешканцям області до органів Пенсійного фонду не потрібно.

З урахуванням того, що страхувальники подавали звіти за І квартал 2023 року до Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування по 10 травня, тому перерахунок працюючим пенсіонерам проведено Пенсійним фондом у травні поточного року.

Перерахунок проведено на найбільш вигідних умовах — з урахуванням лише страхового стажу, набутого після призначення (попереднього перерахунку) пенсії, або — у разі доцільності — з урахуванням стажу та заробітної плати, набутих після призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

З 01 квітня 2023 року в області перераховано пенсії 15 702 особам, в тому числі 12 926 особам — з урахуванням тільки страхового стажу та 2 776 особам — з урахуванням страхового стажу та заробітної плати. Середній розмір підвищення для осіб, яким проведено перерахунок з урахуванням тільки страхового стажу 89,90 грн, а для осіб, яким проведено перерахунок з урахуванням страхового стажу та заробітної плати — 193,99 грн.

Виплата перерахованих пенсій буде проводитись відповідно до встановлених графіків виплати починаючи з червня, з урахуванням доплати за квітень та травень.

 

 

 

Головне управління

Пенсійного фонду України

в Тернопільській області

 

05.06.2023