Фото без опису

Як отримати одноразову грошову допомогу військовим у разі поранення

Військовослужбовцям у разі поранення (контузії, травми або каліцтва), що призвело до встановлення  інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності, виплачують одноразову грошову допомогу. Таке поранення мають пов’язати з виконанням обов’язків військової служби, або із захворюванням, яке пов’язане з військовою службою.

   Право на таку допомогу мають як діючі військовослужбовці, так і вже звільнені з військової служби. Розмір допомоги залежить від групи інвалідності або відсотка часткової втрати працездатності.

Який розмір одноразової грошової допомоги у разі поранення

Військовослужбовцям (крім строкової служби), інвалідність або часткова втрата працездатності яких настала внаслідок поранення, травми, контузії, каліцтва під час виконання обов’язків військової служби, або внаслідок захворювання, яке пов’язано з військовою службою, або встановлення інвалідності після звільнення через ці причини, одноразову допомогу виплачують у таких розмірах (на 2023 рік):
– 1 група інвалідності – 1 073 600 грн.
– 2 група інвалідності – 805 200 грн.
– 3 група інвалідності – 671 000 грн.
– часткова втрата працездатності до 187 880 грн.
Військовослужбовцям строкової служби, інвалідність яких настала внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), заподіяного військовослужбовцю строкової служби під час виконання обов’язків військової служби, або не пізніше ніж через три місяці після звільнення із служби, але внаслідок захворювання або нещасного випадку, що мали місце в період строкової військової служби, одноразову допомогу виплачують у таких розмірах (на 2023 рік):
– 1 група інвалідності – 322 080 грн.
– 2 група інвалідності – 241 560 грн.
– 3 група інвалідності – 187 880 грн.
– часткова втрата працездатності до 134 200 грн

Для отримання одноразової грошової допомоги треба пройти декілька етапів:

  1. Отримати довідку про обставини травми та пройти ВЛК. Таку довідку видає військова частина після службового розслідування. ВЛК має пов’язати поранення з захистом Батьківщини, виконанням обов’язків військової служби тощо.
  2. Пройти МСЕК (медико-соціальну експертну комісію), яка встановить інвалідність або ступінь часткової втрати працездатності.
  3. Звернутися за оформленням ОГД — документи можна подавати через уповноважену особу у військовій частині, через територіальний центр комплектування та соціальної підтримки або самостійно до Міністерства оборони.

Перелік документів:

– заява про виплату одноразової грошової допомоги у зв’язку з встановленням інвалідності чи часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності;
– завірена  копія довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією про встановлення групи інвалідності або відсотка втрати працездатності із зазначенням причинного зв’язку інвалідності чи втрати працездатності.

До заяви додають копії:

– постанови відповідної військово-лікарської комісії щодо встановлення причинного зв’язку поранення (контузії, травми або каліцтва), захворювання;
– документа, що свідчить про причини та обставини поранення (контузії, травми або каліцтва), зокрема про те, що воно не пов’язане із вчиненням особою кримінального чи адміністративного правопорушення або не є наслідком вчинення нею дій у стані алкогольного, наркотичного чи токсичного сп’яніння, або навмисного спричинення собі тілесного ушкодження;
– документа (відповідних сторінок за наявності), що посвідчує особу (паспорт громадянина України, тимчасове посвідчення громадянина України, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту), з даними про прізвище, ім’я та по батькові (за наявності) особи і про реєстрацію місця проживання (за наявності); – документа, що засвідчує реєстрацію фізичної особи у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, виданого органом доходів і зборів (для фізичної особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомила про це відповідний орган доходів і зборів та має відмітку в паспорті громадянина України, – копію сторінки паспорта з такою відміткою).

Одноразову грошову допомогу у разі поранення виплачують через перерахування коштів уповноваженим органом на рахунок в установі банку, зазначений одержувачем виплати. Рішення про відмову у призначенні грошової допомоги можна оскаржити в установленому порядку, наприклад у суді.