Затверджено порядок розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця
Затверджено порядок розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця
27 грудня на черговому засіданні КМУ Постановою № 1449 затверджено Порядок розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця (власника або уповноваженого ним органу, фізичної особи, яка використовує працю найманих працівників) у зв’язку з виявленням невідповідності працівника займаній посаді за станом здоров’я за наявності в нього права на призначення дострокової пенсії за віком. Визначено механізм розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця у звʼязку з виявленням невідповідності займаній посаді за станом здоров’я працівника, якому на день звільнення залишилося не більше ніж півтора року до досягнення пенсійного віку, за наявності в нього страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі.
Невідповідність працівника за станом здоров’я посаді, яку він обіймає, підтверджують:
-довідка ЗОЗ з інформацію про висновок лікарсько-консультативної комісії (далі — ЛКК) щодо зміни місця роботи, яку зазначили в журналі запису висновків ЛКК;
-повідомлення роботодавцю про групу інвалідності працівника та її причини або виписка з акта огляду медико-соціальної експертної комісії, або індивідуальна програма реабілітації;
-медична довідка про проходження попереднього/періодичного медогляду працівника певної категорії, яку видала комісія з проведення медоглядів ЗОЗ.
На підставі одного з цих документів роботодавець зобов’язаний:
-перевести працівника за його згодою на іншу роботу — тимчасово чи без обмеження строку (за наявності відповідних вакансій);
-або скласти акт про відсутність вакансій.
Якщо працівник відмовився від переведення на іншу роботу, роботодавець отримує від профспілки згоду на його звільнення у зв’язку з тим, що він за станом здоров’я не відповідає посаді, яку обіймає.
Отже, якщо за станом здоров’я працівник не може виконувати роботу за своєю посадою і відмовився від переведення на іншу роботу або вакансій для нього немає, роботодавець може звільнити його за власною ініціативою на підставі пункту 2 частини 1 статті 40 Кодексу законів про працю України.
Постанова № 1449 набуде чинності з дня її опублікування.
Якщо у вас виникли додаткові питання, ви можете звернутися до системи безоплатної правової допомоги, зателефонувавши за єдиним телефонним номером системи безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103. (дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні)