14 червня – Всесвітній день донора крові
У 2004 році світове суспільство, визнаючи неоцінений дар людей, які добровільно і безкоштовно дають свою кров для збереження здоров’я, або й самого життя, інших людей, заснувало і відзначило Всесвітній День донора. Успіх цього свята сприяв в 2005 році ухваленню резолюції Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я, у відповідності до якої Всесвітній День донора затверджений в якості щорічного заходу та повинен знаходити широку міжнародну підтримку.
Ініціаторами його проведення виступили міжнародні організації: Всесвітня організація охорони здоров’я, Міжнародна федерація Червоного Хреста та Червоного Півмісяця, Міжнародна федерація організацій донорів крові і Міжнародне товариство переливання крові.
Здати кров - врятувати життя! Розповідаємо, де та як це зробити
Під час війни донорство — дуже важливий спосіб підтримати систему охорони здоров'я і забезпечити пацієнтів кров'ю. Вона потрібна як військовим, так і цивільним. Кров та її компоненти потрібні для лікування хронічних хвороб та подолання критичних наслідків воєнних дій.
Ви можете стати донором крові, якщо ви:
– віком від 18 років,
– важите 50–55 кг,
– не маєте хронічних хвороб,
– не приймаєте ліки на постійній основі,
– маєте цифровий паспорт у Дії або звичайний.
Як дізнатися, де та коли приймають кров у моєму місті?
Волонтерська організація ДонорUA щодня публікує графік роботи відділень по всій Україні в соцмережах. Підпишіться на Facebook (https://www.facebook.com/DonorUA.Ukraine) або Telegram (https://t.me/donorua).
Здавайте кров, робіть донати в «Повернись живим», долучайтеся до ІТ-армії або просто працюйте на своїй роботі. Головне — допомагати Україні так, як можете.
Спільна праця наближає перемогу!