Чи потрапляли ви або ваші близькі в ситуації, коли вам вручили повістку   з вимогою прибути до відділу поліції   у встановлений день та час, проте ви не маєте уявлення, що це за кримінальне провадження, в межах якого вас викликають? В таких випадках не поспішайте панікувати, адже вас можуть просто викликати для допиту  в якості свідка, так як в ході досудового розслідування за допомогою відеоматеріалів з камер відеоспостереження було встановлено, що ви перебували поряд з місцем скоєння кримінального правопорушення та могли випадково почути чи побачити якісь важливі обставини скоєння злочину.

Однак процедура такого виклику чітко передбачена Законом і виконувати таку вимогу співробітника поліції потрібно лише в тому випадку, якщо вона чітко йому відповідає.

 

Повістка визнається належною лише за наявності в ній наступних складових:
 Прізвище та посада слідчого, який здійснює виклик.
 Найменування та адреса відділу поліції, до якого здійснюється виклик, номер телефону чи інші засоби зв’язку зі слідчим.
 Ім’я (найменування) особи, яка викликається, та її адреса.
 Найменування (номер) кримінального провадження, в рамках якого здійснюється виклик.
 Процесуальний статус, в якому перебуває викликана особа (підозрюваний, свідок, ...).
 Час, день, місяць, рік і місце прибуття викликаної особи.
 Процесуальна дія (дії), для участі в якій викликається особа (допит, проведення іншої слідчої дії з обов’язковим зазначенням якої саме).
 Наслідки неприбуття особи за викликом із зазначенням тексту відповідних положень закону, в тому числі можливість застосування приводу, та здійснення спеціального досудового розслідування чи спеціального судового провадження.
 Передбачені Кримінальним процесуальним кодексом України поважні причини, через які особа може не з’явитися на виклик, та нагадування про обов’язок заздалегідь повідомити про неможливість з’явлення.
 Підпис слідчого, який здійснив виклик.

 Відсутність у повістці будь-якої із цих складових автоматично робить її такою, що складена з порушенням вимог закону. А як відомо, документ, який складено без дотримання вимог закону (з його порушенням) не підлягає   обов’язковому виконанню.

Якщо ж повістка була складена належним чином та вручена відповідно до вимог закону, а Ви не з’явилися на виклик слідчого, то така бездіяльність може потягнути за собою відповідальність у вигляді грошового стягнення   у розмірі від 0,25 до 0,5 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Як та кому може бути вручена повістка
 У яких випадках можна не з’являтися на виклик слідчого
 Коли до вас може бути застосовано привід як примусовий захід забезпечення кримінального провадження
 Відповіді на ці питання знайдете у публікації на сайті: https://bit.ly/31LhvLl