Як отримати компенсацію за зруйноване житло на сході України внаслідок збройної агресії Росії
Однією з найболючіших проблем внутрішньо переміщених осіб, з якими вони звертаються до фахівців системи безоплатної правової допомоги, є житлова. Вже цього року ВПО можуть скористатися правом на отримання компенсації за зруйноване на Донбасі житло . 2 вересня 2020 року Уряд затвердив постанову, якою затвердив порядок використання коштів, передбачених у держбюджеті для здійснення грошової компенсації постраждалим, житлові будинки (квартири) яких зруйновано внаслідок надзвичайної ситуації воєнного характеру, спричиненою збройною агресією Російської Федерації (https://bit.ly/2GZAgDw)
Детальніше про це та про інші юридичні питання, що стосуються ВПО, можна прочитати у застосунку "Твоє право", де регулярно оновлюється правова інформація (https://bit.ly/3iorbkE)
Компенсація надається постраждалим, які є власниками житла на контрольованій Урядом України території, та яке було зруйноване після 14 квітня 2014 року. Розмір компенсації визначатиметься за опосередкованою вартістю спорудження житла у регіонах України, але не більше тисяч гривень.
Щоб отримати грошову компенсацію необхідно виконати кілька кроків:
Подати до органу місцевого самоврядування/військово-цивільної адміністрації або ЦНАП за місцем розташування зруйнованого житла перший пакет документів :
заяву про проведення обстеження житла;
копію документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України;
копію документа з даними про реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім іноземців та осіб без громадянства);
нотаріально завірені копії документів, що підтверджують наявність права власності на житло на момент подання заяви.
Протягом 5 календарних днів з моменту надходження заяви заявник отримує повідомлення про рішення та дату проведення обстеження житла, яке здійснюється у строк не більше 30 календарних днів з моменту прийняття такого рішення.
Протягом 3 робочих днів з моменту проведення обстеження безоплатно заявник отримує від органу місцевого самоврядування/військово-цивільної адміністрації:
акт обстеження житла;
довідку про визнання особи постраждалою внаслідок надзвичайної ситуації.
Зареєструвати у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно припинення права власності на зруйноване житло.
Подати до органу місцевого самоврядування/військово-цивільної адміністрації або ЦНАП за місцем розташування зруйнованого житла другий пакет документів :
заяву про виплату грошової компенсації;
копію довідки про визнання особи постраждалою внаслідок надзвичайної ситуації;
копію акта обстеження житла;
інформаційну довідку (витяг) з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про припинення права власності на житло у зв’язку з його знищенням.
Протягом 3 робочих днів з дати прийняття постраждалому надсилається рішення щодо надання (із зазначенням розміру) або відмови в наданні грошової компенсації.
У разі прийняття позитивного рішення, гроші надійдуть на банківський рахунок постраждалого .
#БПД #ПравоваДопомога #LegalAid
Донбасс SOS
Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України